St Petersburg - Berlin

Lennud St Petersburg - Berlin

Berliin

Lennud toimuvad 23. juuni - 1. september, 2018 a.

Kuigi kirjalikult mainiti Berliini esimest korda alles kolmeteistkümnendal sajandil, on maailmas vähe linnu, millest on kirjutatud nii palju nagu Berliinist viimasel sajandil. Ühest küljest on selle põhjuseks Berliini roll ajaloos ja teisest küljest riigi roll sõjajärgsel perioodil. Pärast traagilise teise maailmasõja lõppu jagati Berliin kahe riigi vahel ära.

Linn oli kahte ossa jagatud 1949. aastast 1990. aastani ning enamiku sellest perioodist oli lõhestas seda füüsiliselt ka kurikuulus Berliini müür. Pärast müüri langemist 1989. aastal ja sellele peatselt järgnenud Saksamaa taasühendamist sai Berliin jälle vabalt ja täiel rinnal elama hakata.

Berliin on Saksamaa õitsva majanduse süda: see pole koht, kus väikselt mõelda. Charlottenburgi loss, muljetavaldavad avenüüd, nagu Under der Linden ja Straße des 17. Juni, imposantne riigipäevahoone, kus asub praegu Saksamaa parlament, kuulus Brandenburgi värav, suured väljakud, nagu Potsdamer Platz ja Alexanderplatz – kõik need annavad tunnistust Berliini ehitajate enesekindlusest ja suurest visioonist. Väiksem ei olnud visioon ka nendel, kes projekteerisid Olümpiastaadioni ja futuristliku Maailma Kultuuride maja, mis on eriti muljetavaldav öises tuledesäras, ega ka nendel, kes kavandasid Spree jões asuva saare Museuminseli muuseumikvartali ning rajasid Nordenhanke galerii, mis on üks parimaid omasuguseid maailmas. Berliinist leiab ka suured pargid, Saksa riigiooperi oma mitmekesise programmiga ning kõiksugust kultuuri massikultuurist Berliini kuulsa alternatiivskeeneni, peale selle toimub seal ka iga-aastane Berliini maraton, kus alailma maailmarekordeid purustatakse ...


Lennuplaan

Lennu info

Peterburi Pulkovo lennujaam

Peterburi Pulkovo lennujaam

Peterburi lennujaam asub 23 km Peterburi linnasüdamest. Peterburi lennujaamal on üks terminal ning põhiliseks teenindusalaks on Peterburi linn ja Leningradi oblast. Peterburi lennujaama läbib aastas üle 6 miljoni reisija, olles üks suurimaid lennujaamasid Venemaal.

Berliini Lennujaam (TXL)

Berliini Lennujaam (TXL)

Berliini peamine lennujaam Tegel on ühistranspordiga kergesti ligipääsetav. Mitmed bussid ja BGV ekspressbussid ühendavad lennujaama kesklinnaga. Alternatiivina võib kasutada ka taksot, endale auto rentida või juba ettebroneeritud rendiautot kasutada.

Linnas on äärmiselt hästi töötav ühistransport, millesse kuuluvad metroo (U-Bahn), trammid ja bussid. Muidugi on alati võimalik ka takso võtta. Paljudest hotellidest ja hostelitest saab omale jalgratta üürida. Berliin on lame nagu pannkook, seega jalgrattasõit on parim viis linnaga tutumiseks!