Oslo - Vienna

Lennud Oslo - Vienna

Viin

Suurepäraste muuseumide ja kunstigaleriide ning muljetavaldava arhitektuuriga Viini külastavad igal aastal miljonid turistid üle maailma. Peamiste vaatamisväärsuste hulka kuuluvad hingemattev Püha Stephani toomkirik; suurejooneline Scönbrunni loss, mis on Habsburgide endine residents; ja suurepärane linnapark Prater.

Läbi linna voolab Doonau jõgi, ilma milleta Viin ei oleks Viin. Viini ajalooline kesklinn on alates 2001. aastast UNESCO maailmapärandi nimekirjas – üllatav on vaid asjaolu, et seda juba varem nimekirja ei arvatud. Kunsti- ja ajaloohuvilised tunnevad end eriti hästi Muuseumikvartalis, kus seisavad külg külje kõrval nii barokkhooned kui ka moodsamad ehitised. Siin asub ka Leopoldi Muuseum, kust leiab suure ekspressionistist maalikunstniku Egon Schiele tööde kogu ja ka mõned Gustav Klimti teosed, samuti korraldatakse selles muuseumis maailma suurimate kunstnike tööde näitusi.

moreaboutaustria2.com

Viinist leiab veel palju teisigi muuseume, sealhulgas suure joonistuste- ja graafikakoguga Albertina, kunstiajaloole pühendatud Kunsthistorisches Museumi, Moodsa Kunsti Muuseumi (MUMOK) ja suurele psühhoanalüütikule Sigmund Freudile pühendatud muuseumi. Mitmed klassikalise muusika valdkonna tuntumad nimed on samuti Viiniga lähedalt seotud – Straussid, Beethoven, Mozart, Schubert ja paljud teised. Nende muusika annab paljude ooperimajade ja kontserdipaikadega linnale unikaalse iseloomu.


Lennuplaan

Lennu info

Oslo Lufthavn (OSL)

Oslo Lufthavn (OSL)

Oslo Lufthavn (OSL) – on Norra põhilennuväli. 2014. aastal teenindas OSL kokku 24,3 miljonit reisijat ja oli Skandinaavia suuruselt teine lennujaam.
Lennujaam asub Oslost umbes 47 km põhja poole jäävas Ullensakeri omavalitsusüksuses. Lennujaamal on tugev keskkonnaprofiil, mis hõlmab ka suure tähelepanu lennujaama sisenevale ja sealt väljuvale ühistranspordile. 2014. aastal olid Oslo lennujaamal suurepärased maismaatranspordiühendused rongi, bussi ja taksoga.
Oslo lennujaamas töötavad 15 000 inimest tagavad lennujaama ööpäevaringse töö. Nad töötavad enam kui 100 erineva ettevõtte heaks, tegeledes kõigega alates pagasi käsitsemisest ja lõpetades aeronavigatsiooniga.
Loe lennujaama Oslo Lufthavn kohta lähemalt.

Viini Rahvusvaheline Lennujaam (VIE)

Viini Rahvusvaheline Lennujaam (VIE)

Viini Lennujaam asub 18 km Viinist kagupool olevas Schwechati linnas. Austria suurimas lennujaamas on järgitud põhimõtet „kõik ühe katuse all“ ja seega on seal vaid üks, kergesti ligipääsetav terminal.

Viini kesklinna saab sõita CAT-rongiga (City Airport Train). Linna saab ka S-Bahni rongi, bussi, takso või üüriautoga. CAT-rong jõuab kesklinna 16 minutiga. Autosõit võtab umbes pool tundi.

Lisateave Viini Lennujaama kohta.