Oslo - Munich

Lennud Oslo - Munich

München

Selles linnas seguneb keskaegne ajalugu moodsa arhitektuuriga. Varasügisel võõrustab linn Oktoberfesti, traditsioonilist üritust, mis sai alguse 1810. aastal ja mida külastab igal aastal umbes 6 miljonit inimest, keda tõmbavad siia õlu, Baieri rahvariideid kandvad õlletüdrukud, kes tassivad õllekanne tsirkuseartisti osavusega, ja Baierimaa kultuur üldiselt. München on Saksamaa kõige edukama jalgpalliklubi FC Bayern kodulinn ja selles riigis võetakse jalgpalli ülitõsiselt.

Peale selle asub siin Allianz Arena, jalgpallistaadion, mida rahva seas kutsutakse selle kuju tõttu hellitavalt kummipaadiks (Schlauchboot). 1972. aasta olümpiamängudeks ehitatud Olympiastadionil korraldatakse maailma suurimate muusikatähtede kontserte, mida külastavad inimesed nii lähedalt kui ka kaugelt. Münchenis asub ka Deutsches Museum, teadus- ja tehnikamuuseum, millele ei ole võrdväärset kogu maailmas. Paljude suurte ettevõtete peakorterid asuvad samuti Münchenis, kuulsaimad on neist ehk Siemens ja BMW.

Münchenis on sündinud kuulus helilooja Richard Strauss, legendaarne jalgpallur Franz Beckenbauer, kes on praegu jalgpalliklubi FC Bayern aupresident, ning seitse Nobeli preemia laureaati. Kuulsate linnaelanike seas on olnud Thomas Mann, Richard Wagner, Freddie Mercury ja Lenin.


Lennuplaan

Lennu info

Oslo Lufthavn (OSL)

Oslo Lufthavn (OSL)

Oslo Lufthavn (OSL) – on Norra põhilennuväli. 2014. aastal teenindas OSL kokku 24,3 miljonit reisijat ja oli Skandinaavia suuruselt teine lennujaam.
Lennujaam asub Oslost umbes 47 km põhja poole jäävas Ullensakeri omavalitsusüksuses. Lennujaamal on tugev keskkonnaprofiil, mis hõlmab ka suure tähelepanu lennujaama sisenevale ja sealt väljuvale ühistranspordile. 2014. aastal olid Oslo lennujaamal suurepärased maismaatranspordiühendused rongi, bussi ja taksoga.
Oslo lennujaamas töötavad 15 000 inimest tagavad lennujaama ööpäevaringse töö. Nad töötavad enam kui 100 erineva ettevõtte heaks, tegeledes kõigega alates pagasi käsitsemisest ja lõpetades aeronavigatsiooniga.
Loe lennujaama Oslo Lufthavn kohta lähemalt.

Munich International Airport (MUC)

Munich International Airport (MUC)

Müncheni lennujaam asub ligi 30 kilomeetri kaugusel Müncheni keskusest. Müncheni lennujaam on Frankfurdi lennujaama järel suurim lennujaam Saksamaal. Lennujaamas on 2 terminali, millest teise juurde kuulub veel lisaks satelliitterminal. Müncheni lennujaama ümberistumine on tehtud mugavaks ning seda lennujaama peetakse üheks Euroopa parimaks. 

Müncheni kesklinnaga ühendab lennujaama mugav rongiühendus (S-Bahn). Samuti võib keskusesse jõuda ka bussiga. Teekond kestab ligi 40 minutit. Lennujaama teenindavad ka mitmed taksod ja autorendifirmad.

Loe lisa: Munich Airport.