Odessa - Munich

Lennud Odessa - Munich

München

Selles linnas seguneb keskaegne ajalugu moodsa arhitektuuriga. Varasügisel võõrustab linn Oktoberfesti, traditsioonilist üritust, mis sai alguse 1810. aastal ja mida külastab igal aastal umbes 6 miljonit inimest, keda tõmbavad siia õlu, Baieri rahvariideid kandvad õlletüdrukud, kes tassivad õllekanne tsirkuseartisti osavusega, ja Baierimaa kultuur üldiselt. München on Saksamaa kõige edukama jalgpalliklubi FC Bayern kodulinn ja selles riigis võetakse jalgpalli ülitõsiselt.

Peale selle asub siin Allianz Arena, jalgpallistaadion, mida rahva seas kutsutakse selle kuju tõttu hellitavalt kummipaadiks (Schlauchboot). 1972. aasta olümpiamängudeks ehitatud Olympiastadionil korraldatakse maailma suurimate muusikatähtede kontserte, mida külastavad inimesed nii lähedalt kui ka kaugelt. Münchenis asub ka Deutsches Museum, teadus- ja tehnikamuuseum, millele ei ole võrdväärset kogu maailmas. Paljude suurte ettevõtete peakorterid asuvad samuti Münchenis, kuulsaimad on neist ehk Siemens ja BMW.

Münchenis on sündinud kuulus helilooja Richard Strauss, legendaarne jalgpallur Franz Beckenbauer, kes on praegu jalgpalliklubi FC Bayern aupresident, ning seitse Nobeli preemia laureaati. Kuulsate linnaelanike seas on olnud Thomas Mann, Richard Wagner, Freddie Mercury ja Lenin.


Lennuplaan

Lennu info

Odessa rahvusvaheline lennujaam (ODS)

Odessa rahvusvaheline lennujaam (ODS)

Odessa rahvusvaheline lennujaam asub linna edelaosas. kesklinnas on lennujaama 7,5 km. Lennujaama pindala on 570,3 ha.

2011. aasta novembris Odessa linnavolikogu ja erainvestori Odessa Airport Development asutatud ühisettevõte Odessa International Airport LTD rahastas lennujaama uue terminali ning taristu ehitamist.

Reisiterminal teenindab rahvusvahelisi ja kohalikke lende ning selle läbilaskevõime on 400 reisijat tunnis.

Lennujaamas on ka 100-kohaline hotell ja 200 parkimiskohta.

Lisateave: http://www.odessa.aero/en

Munich International Airport (MUC)

Munich International Airport (MUC)

Müncheni lennujaam asub ligi 30 kilomeetri kaugusel Müncheni keskusest. Müncheni lennujaam on Frankfurdi lennujaama järel suurim lennujaam Saksamaal. Lennujaamas on 2 terminali, millest teise juurde kuulub veel lisaks satelliitterminal. Müncheni lennujaama ümberistumine on tehtud mugavaks ning seda lennujaama peetakse üheks Euroopa parimaks. 

Müncheni kesklinnaga ühendab lennujaama mugav rongiühendus (S-Bahn). Samuti võib keskusesse jõuda ka bussiga. Teekond kestab ligi 40 minutit. Lennujaama teenindavad ka mitmed taksod ja autorendifirmad.

Loe lisa: Munich Airport.