Eesti riiklik lennufirma Nordica läks üle talvehooaja lennugraafikule. Seoses ärihooaja kestuse ning nõudluse suurenemisega on neljanda kvartali lennugraafik täienenud iganädalaselt ühe lisalennuga novembrikuus ning kahe lisalennuga detsembrikuus.

Novembri ja detsembrikuus on võimalik lennata Gällivarest ja Arvidsjaurist Stockholmi ning vastupidi juba viiel päeval nädalas. Lennud toimuvad esmaspäeviti, kolmapäeviti, neljapäeviti, reedeti ja pühapäeviti. Detsembrikuu lennugraafik on täienenud reede õhtuse lisalennuga, mis võimaldab kõigile reisijatele jõuda kas reede õhtuks Stockholmi või hilisõhtuks Põhja-Rootsi Arvidsjauri ja Gällivaresse. 

Nordica tegevjuhi ja juhatuse liikme Erki Urva sõnul Rootsi turg jätkab kasvutrendil, mis on andnud Nordicale võimaluse täiendada lennugraafikut lisalendude näol. Kolmanda kvartali reisijate arv on kasvanud võrreldes teise kvartaliga 133,7% andes jätkuvalt lootust püstitatud prognooside täitumiseks turu järkjärgulisele taastumisele. 

„Meil on hea meel tõdeda, et aina rohkem reisijaid on otsustanud ühe kõige turvalisema transpordivahendi ehk lennutranspordi kasuks. Otselennud võimaldavad kõikidele reisijatele maksimaalset kaitset, sest kõik Nordica lende teenindavad lennukid on varustatud ülitõhusate  HEPA filtritega, mis takistavad mikroobide- ja viiruseosakeste leviku rohkem kui 99% ulatuses. Samuti on meil hea meel tõdeda, et lisaks äriklientidele kohtame Nordica pardal aina rohkem ka puhkusereisijaid. Kehtestatud reisipiirangud on jõudsalt kasvatanud siseturistide arvu ka Põhja-Rootsis ning anname endast kõik, et lennugraafikud oleksid sobilikud kõikidele reisijatele olenemata reisi eesmärgist,“ sõnab Erki Urva. 

Lisavõimalusena pakub Nordica kõikidele era- ja äriklientidele ning ettevõtetele tšarterlennuteenuse osutamist, mis võimaldab tellida lende just klientide vajaduste järgi. Nordica eeliseks on Euroopa üks uuemaid ja efektiivsemaid lennukiparke pakkudes sel viisil reisijatele kiireid ning mugavaid otselende üle kogu Euroopa ja laiemalt. Lennukid mahutavad kuni 88 reisijat ning vastavad kõikidele mootoriga õhusõiduki keskkonnakõlblikkuse nõuetele. 

Nordic Aviation Group AS opereerib kokku 17 lennukiga ning lennukid baseeruvad Rootsis Stockholm Arlanda, Gällivare, Kalmad Ölandi, Sundsvall-Timrå ja Ronneby lennujaamades, Taanis Kopenhaageni ja Århusi lennujaamades ning Eestis Tallinna lennujaamas.

Viimase poole aasta drastilised muudatused lennuplaanis on kõik olnud põhjustatud COVID-19 viirusest ja ülemaailmsest kriisist ning Maailma Terviseorganisatsiooni poolt väljakuulutatud pandeemiast, mille tõttu Nordica reisijate arv Põhja-Rootsi liinil vähenenes üle 82% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. 

2015. aastal asutatud Nordic Aviation Group AS on kasvanud läbi aegade suurimaks Eesti lennuettevõtteks transportides enne COVID-19 viiruse ning ülemaailmse kriisi ja Maailma Terviseorganisatsiooni poolt väljakuulutatud pandeemia algust aastas ca 2 miljonit reisijat, opereerides 22 lennukiga ning andes tööd enam kui 600 lennundusspetsialistile Eestis ja välisriikides. Alates 2016. aastast teeb Nordica koostööd Poola lennuettevõtte LOT Polish Airlines´iga. Nordica tütarettevõte Xfly (Regional Jet) osutas enne ülemaailmset kriisi lennuteenuseid LOTile, Nordicale, SASile, Air Serbiale ja erinevatele hankelepingu põhistele partneritele Euroopas. Alates 2019. aasta novembrikuust on Nordica keskendunud regulaarlennuteenuste osutamisele avaliku teenindamise kohustuste alusel ning alates 2020. aasta augustikuust alustas Nordica lennuteenuse pakkumist ka tšarterlendudele.