Eesti rahvuslik lennufirma Nordica alustab järgmisest suvehooajast lende Rumeeniasse Constanta linna, mis asub enam kui 250 km pikkusel rannajoonel laiuvate Rumeenia Musta mere puhkusekuurortide piirkonnas, ja Makedoonia populaarsesse suvituslinna Ohridis.

Constanța on üks riigi vanimaid linnu ja Rumeenia suurim sadamalinn, mis on asutatud 600. aasta paiku. 280 000 elaniku ja rikkaliku ajalooga Constanța asub Musta mere ääres subtroopilises kliimas. Rumeenia rannajoonel on üle 15 puhkusekuurordi ning imeilusad liivarannad ja muud huviväärsused. Puhkajatel on selles piirkonnas viibides hea võimalus külastada ka lähedalasuvat maalilist Doonau deltat. Eestlastel tekib võimalus lennata otselennuga sellesse imelisse puhkusepaika 16. juunist 29. septembrini. Esialgu toimuvad lennud laupäeviti, 27. juunist lisandub kolmapäevane lend. Lend sihtkohta kestab 2h 30min ja pileti hind on alates 89.90 eurot. Constanța asub 65 km kaugusel Bulgaaria piirist ja 150 km kaugusel Varna kuldsetest liivarandadest. Nordica sihtkoha valik võimaldab Eesti reisijatel nautida mõlemat riiki. Rumeenia Musta mere kuurordid ulatuvad riigi põhjaosas asuvast Doonau deltast Bulgaaria Musta mere rannikuni lõunas, laiudes 275 kilomeetri pikkusel rannajoonel.

„Otselend Rumeenia rannikule on väga hea uudis ning tunnen heameelt, et pärast tulemuslikku koostööd Eesti partneritega ning Tallinnas asuva Rumeenia Suursaatkonna ja Rumeenia turismiministeeriumi ühiseid pingutusi oleme selle lennu teoks teinud. See peaks olema alles meie tihedama turismi- ja majanduskoostöö algus,” ütles Mihaela Cămărășan, kes on Rumeenia suursaadik Eesti Vabariigis.

Makedoonia populaarseim kuurortlinn Ohrid asub samanimelise järve kaldal ning pakub puhkajatele imekauneid loodusvaateid. Ilus ja romantiline Ohrid on üks vanimaid linnu Euroopas ning kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Arhitektuuriliselt on linn väga rikas, kõnekas on juba fakt, et seal asub sama palju kirikuid, kui aastas päevi. Ohridi asukoht on puhkajatele mugav, vaid 70 km kaugusel asub ajalooline Kreeka, ning vähem kui tunniajase autosõidu kaugusel asub Albaania oma imeilusa ja seni veel avastamata Aadria mere rannikuga. Nordica otselennud Ohridisse toimuvad üks kord nädalas 1. juunist 14. septembrini. Pileti hind on alates 99.90 eurot ja lend kestab 3 tundi.

TAV Makedoonia tegevjuhi, Alper Ersoy sõnul on järgmise aasta suvel avatav Tallinna liin väga oodatud. „Oleme väga rahul, et meie Istanbulis paikneval turunduse osakonnal õnnestus veenda Nordicat Makedooniasse lendama. Sellest saavad kasu nii lennujaam, kui ka kogu Ohridi turismisektor“, lisas Ersoy.

Nordica äriarendusjuhi Sven Kukemelki sõnul soovib lennufirma pakkuda oma klientidele alternatiivseid sihtkohti vastukaaluks suurtele metropolidele. „Meie eesmärk on otsida teistsuguseid, põnevaid puhkusesihtkohti, mis võiksid Eesti inimestele avastamisrõõmu pakkuda ja kus kohapealne hinnatase annab võimaluse soodsaks soojaks suvepuhkuseks. Paljud on käinud Pariisis ja Roomas, kuid fantastilise looduse ning kultuuriga Rumeenia ja Makedoonia väärivad igal juhul külastamist. Sihtkohavalikul pidasime oluliseks ka võimalust tutvuda mitme riigiga korraga,” lisas Kukemelk. Mõlema sihtkoha lennupiletid on müügil alates 26. septembrist.

Lõppeval hooajal on Nordica suveliinid väga populaarsed olnud. Eestlaste lemmikud on Split ja Odessa, kuid Nice ja Rijeka on tihedalt kannul. Nordica teenindab neil liinidel sel suvel üle 20000 reisija. Koos kuue suveliiniga on Nordical nüüd Tallinnast 20 otselennu sihtkohta.