Nordica teeb rahvusvahelisel tsiviillennunduse päeval tagasivaate esimesele tegevusaastale. Firma alustas lennutegevust novembris 2015, märtsis toimusid esimesed lennud Nordica märki kandvate lennukitega. Tänaseks on tehtud kokku 9000 liinilendu, millele lisanduvad partneritele opereeritud lennud. Kokku on Nordica abiga lennatud enam kui 360 sihtpunkti maailmas ning 2016. aasta lõpuks ulatub reisijate arv ligikaudu 400 000 inimeseni.

„Esimesed kuud olid keerulised, alustasime rendilennukitega ning saime tihti kriitilist tagasisidet. Inimeste ootused olid suuremad ja uue lennufirma käivitusfaas oli pingeline. Tagantjärele võib öelda, et tegemist oli tubli saavutusega – tavaliselt nii kiiresti avalikku teenust pakkuvat lennufirmat ei ole võimalik üles ehitada. Õnneks on olnud meil palju toetajaid ja neid, kes Eesti lennufirma vajalikkusse alates esimestest kuudest on uskunud,“ kommenteeris Nordica juhatuse esimees Jaan Tamm.

Tänaseks on olukord täiesti muutunud. Novembris 2016 alustas Nordica koostööd Poola lennufirmaga LOT, mistõttu on ühendus maailma erinevate sihtkohtadega oluliselt paranenud.

Lendude täpsus, mille puhul võetakse arvesse 15 minuti piires õigeaegselt väljunud lende, oli 2016 novembris 85%, lendude toimumise regulaarsus 99,2%.

Lennud toimuvad peamiselt Nordica oma lennukitega, mida on kokku kuus. 2017 suvehooajaks lisandub veel kaks lennukit.

Nordica kui kohaliku lennufirma vajalikkus on aastaga saanud paljude jaoks arusaadavaks. Tagatud on mitmed olulised ühendused Euroopa linnadega ning pidevalt käib töö uute sihtkohtade otsingul. Koostööd arendatakse ka teiste lennufirmadega, milles oluline osa on koodijagamisel ja muudel lepetel, mis lõppkokkuvõttes reisija reisimugavust tõstavad.

Viimased kuud on Nordica püsinud stabiilselt esikohal kui Tallinnast enim reisijaid lennutanud lennufirma, edestades kõiki oma konkurente reisijate arvus Tallinna Lennujaamast laia maailma.

Nordica on Eesti rahvuslik lennufirma. Nüüd, kui lennud toimuvad valdavalt oma lennukitega, on saanud märksõnaks eestikeelne teenindus ja muud kohalikku reisijat rõõmustavad teenused – Eesti ajalehed ja kohalikud toidud lennukimenüüs. Suvisest lennuplaanist leiab otselende mitmetesse põnevatesse puhkusekuurortitesse nagu Nice Prantsusmaal ja Rijeka Horvaatias. Ärireisijate lennuplaani puhul on oluline, et väljalend toimuks hommikul vara ning õhtuks saaks mugavalt koju tagasi. Alates maikuust lisandub Nordica lennugraafikusse uus lennuliin Tallinn – Hamburg.

Rahvusvahelisel tsiviillennunduse päeval tervitab ja tänab Nordica kõiki reisijaid ja toetajaid ning loomulikult kõiki inimesi, kes Eesti lennunduses töötavad.