koostöös

Nordica hommikune ärajäänud lend LO8173 Tallinnast Amsterdami väljus täna kell 14.00 Tallinna lennujaamast asenduslennuki ja uue meeskonnaga. Kõigi reisijate eest hoolitsesid Tallinna Lennujaamas Nordica töötajad pakkudes igakülgset abi ja tuge.

Nordica tänane lend LO8173 Tallinnast Amsterdami katkestas Tallinna lennurajal hoovõtujooksu. Hetkel on teada, et kapten reageeris suitsuanduri signaalile ning katkestas hoovõtu vahetult enne õhkutõusu. Kõik reisijad evakueeriti lennurajal meeskonna poolt ja viidi bussiga terminali. Pardal oli 42 reisijat ja 4 meeskonna liiget, nendega on kõik korras.

Intsident toimus CRJ900 lennukiga, mis on valmistatud Kanada Bombardier lennukitehases 2011 aastal. Nordica piloodid on treenitud reageerima igale väiksemale kõrvalkaldele lennuki süsteemides vastavalt protseduuridele. Meeskond näitas tekkinud olukorras üles kõrget professionaalsust ja tegutses täpselt vastavalt juhenditele.

Intsidendis osalenud lennukile teostatakse enne järgmist väljalendu põhjalik ülevaatus. Teada on, et evakuatsiooni käigus sai lennumasin väiksemaid vigastusi.

Nordica turundus- ja kommunikatsioonijuht Toomas Uibo lisas: “Tänane intsident näitas meie valmisolekut eriolukordades hästi toime tulla. Kõige olulisem on siiski, et inimesed viga ei saanud. Mul on ka hea meel, et me suutsime ligi 2 tunniga organiseerida uue lennu tagavara lennukiga ning toimetada reisijad sihtkohta. Nordica on tänulik kõikidele reisijatele mõistva suhtumise eest ning tänab lennuki meeskonda professionaalse ja operatiivse tegutsemise eest!”