Lennuhirmust ja -ärevusest

Text: Toomas Uibo Photos: adobe.stock Published: 1 / sept / 2017

Hirm on loomulik osa inimeseks olemisest. Kui me hirmu ei tunneks, oleks elu koduplaneedil ilmselt sootuks teistsugune.

Webp.net resizeimage 33

Me oleme kõik aeg-ajalt hirmutundest haaratud, seda lihtsalt erineval moel ja erinevatel põhjustel. Lennuhirm on olnud lennunduse lahutamatu osa aegade algusest. Erinevad uuringud näitavad, et ka tänapäeval tunneb kuni 75% lennureisijatest lennu eel ning ajal teatud ärevust.

Nordica jaoks on lennuturvalisus prioriteet number üks

Lennuhirmu saab tegelikult enamasti väga hästi kontrollida ja maandada. Parim rohi on teadmised. Lennundus on tänuväärne allikas nii põnevike loomisel kui ka klikkide kogumisel, mis toidavad lennureisijate fantaasiat ega aita sugugi lennuärevuse vähendamisele kaasa. Peame mõistma, et see on äri, mis tuleb reaalsusest eristada. Tegelikkus on õnneks igav ja rutiinne. Mõistagi ei taga statistika, mis illustreerib lendamise erakordset ohutust, alati meile meelerahu. Oleme inimesed ja peale faktide mõistmise on meil tunded, mille kontrollimisega peame rohkem vaeva nägema.

Nordica jaoks on lennuturvalisus prioriteet number üks. See on kompromissitu otsus reageerida igale pisimale kõrvalekaldele, sest maailmas pole ühtegi nii olulist kohtumist ega puhkusereisi, mis peaks toimuma lennuturvalisuse arvelt. Teame, et meie meeskonnad ja kliendid soovivad reisi lõpuks õnnelikult lähedaste juurde jõuda, ja see ongi peamine. See hoiak tasub end ära isegi siis, kui mõni reisija selle peale pahandab.

Lennuhirmu saab tegelikult enamasti väga hästi kontrollida ja maandada. Parim rohi on teadmised. 

Kui maapealses liikluses on võimalik punase tule alt läbi sõita nii, et keegi patustajat ei märka, siis lennunduses ei oleks see võimalik. Regulatsioonid on üles ehitatud viisil, kus iga liigutust saab jälgida ning igale kõrvalekaldele on olemas oma protseduur ja igale plaanile on alati varuplaan. Nordica on ühinenud IOSA (IATA Operational Safety Audit) programmiga, mis annab tunnistust, et kuulume turvalisuse tagamisel samasse klubisse maailma suurimate ja tuntumate lennufirmadega.

Kui soovid lennuhirmust rohkem teada või vajad abi selle vähendamisel, siis registreeru Nordica koolitusele „Lenda enesekindlalt”. Koolitusi korraldatakse eritellimusel gruppidele, täpsem info lennukool@nordica.ee

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris sügis 2017