Sügisene Euroopa kutsub!

Tekst: Time Flies, Nordica Pildid: Unsplash Avaldatud: 12/09/2018
Webp.net compress image 5

Sügis on ilusate värvide aeg, mil erinevates Euroopa linnades võib näha maalilist tänavapilti. Päiksekiired paitavad veel nägu, kuid jahedamad temperatuurid näpistavad juba nina. On aeg nautida tubasemaid kontserte, kuid lõunapoolsemates linnades on kraadid veel sügiseselt soojad ja mõnda festivali saab veel külastada värskes õhus. Vaata, mida sügisesel Euroopal pakkuda on:

AMSTERDAM

AMF2018

Millal: 20-21.10.2018

Info: festicket.com 

AMF (Amsterdam Music Festival) on elektroonilise tantsumuusika pidustus, kus igal aastal on lineup’s elektroonilise muusika megastaarid. Muusika, võimas pürotehnika, enneolematud laserid ja tipptasemel lava produktsioon- tegemist on ühe võimsama festivaliga Amsterdamis.

 

Jessie J

Millal: 03.12.2018

Info: songkick.com

Paljude auhindadega pärjatud inglise laulja ja laulukirjutaja sai kuulsaks hetkel, mil tegi Universaliga lepingu ning andis välja ülimalt menuka debüütsingli “Do It Like a Dude” ja kohe järgmisena singli “Price tag”. Jessie J on poplaulja, kelle lauludes on mõjutusi hip-hopist ja R&B’st.

 

BRÜSSEL

Ms. Lauryn Hill

Millal: 18.11.2018

Info: songkick.com

Ameerika laulja, laulukirjutaja, räppar, produtsent ja näitleja Lauryn Hill annab novembris Brüsselis peadpööritava kontserdi. Eksootiline laulja on üle terve maailma palavalt armastatud ning tema ülesastumised on ülimalt oodatud igas sihtpaigas. Kontserdil kõlavad maailmakuulsad laulud, mis ei ole kellelegi võõrad, ning oodata on ka midagi uut.



Giuseppe Millaci

Millal:  15.09.2018

Info: songkick.com 

Giuseppe Millaci on Itaalia jazz-muusik, kes annab unustamatuid kontserte, mängides kontrabassi ja elektrilist bassi. Sitsiiliast pärit muusik, kes tänaseks elab Belgias, on väga hinnatud kontrabassi käsitsemise oskuse poolest. Pillimängu, millesse mees sedavõrd sisse elab, võibki vaatama ja kuulama jääda. Kõik, kes soovivad hingele kosutust, saavad seda Giuseppe kontserdilt.

 

Webp.net compress image

GRONINGEN

Noah Guthrie

Millal:  13.10.2018

Info: songkick.com

Noah Guthriet võib tõeliseks staariks pidada, mis sest, et vanust mehel alles vähevõitu. Lõuna-Carolinas üles kasvanud muusik on ilmselt kõigile noortele tuttav populaarsest telesarjast „Glee”. Tema suurepärane hääl ja endaloodud originaalmuusika on muusika- maailmas palju kõneainet tekitanud, mistõttu tasuks seda meest kuulama minna.

 

Michelle David & The Gospel

Millal: 28.09.2018

Info: songkick.com

Kui tahad kuulata tõelist gospelmuusikat ja näha laval filmilikku temperamenti, siis mine Michelle Davidi ja The Gospel Sessionsi kontserdile. Kogu oma hinge ja südame muusikale pühendanud koosseis lööb su heas mõttes jalust.

 

GÖTEBORG

Max Raabe & Palast Orchester

Millal: 01.10.2018

Info: songkick.com

Palast orkester Saksamaalt annab aastas üle 120 kontserdi. Orkestri kutsusid kokku üliõpilased eesotsas Max Raabega 1989. aastal, kui ülikoolis õppimiseks muusi- kaga raha teeniti. Iga aastaga aina populaarsust kogunud orkester on tänaseks saavutanud tõelise edu, nad on võitnud palju mainekaid auhindu ning neid oodatakse mängima kõikjale. Saa ka sina sellest osa.

 

KIIEV

The Hardkiss

Millal: 19.10.2018

Info: songkick.com

Ukraina oma progressiivne muusika popbänd The Hardkiss annab pealinnas võimsa kontserdi. The Hardkiss on armastatud nii kodumaal kui ka piiri taga. Bändi liikmed teeb eriti atraktiivseks nende vahelduv välimus, kus on esindatud gootirokilikke jooni, kuid on ka pehmeid ja malbeid nüansse.

 

Webp2.net compress image 1

KOPENHAAGEN

Tom Walker

Millal: 10.11.2018

Info: songkick.com

Tom Walker on šoti laulja ja laulukirjutaja, kelle muusikaga on ilmselt meil kõigil mingi kokkupuude. 2017. aasta keskel nimetati muusik üheks Briti raadio number üks staariks. See miljonite fännide poolt palavalt armastatud mees ootab kõiki Kopenhaagenisse, et üheskoos veeta üks suurepärane õhtu parima muusikaga.

 

U2

Millal: 29. ja 30. September

Info: songkick.com

U2 on iiri ansambel, mis alustas tegevust juba 1976. aastal. Nad on maailmas müünud ligikaudu 170 miljonit albumit ning on seega üks edukamaid bände läbi aegade. Lisaks meeletule populaarsusele kuulajate seas, on bänd kõrgelt hinnatud ka spetsialistide hulgas, sest kokku on U2 võitnud 22 Grammyt.


ODESSA

Rahvusvaheline Jazzi Festival

Millal: 21.-23.09.2018

Info: odessatourism.org

September toob jazz’i Odessasse, pakkudes erinevates kohtades palju kontserte. Suuremad kontserdid leiavad aset Odessa Filharmoonia hallis, kuid neil päevil saab jazz-muusikat nautida ka linna tänavatel. Haara võimalusest, naudi Odessa ilu ja soojust ning suurepärast muusikat.

 

OSLO

Ultima Contemporary Music Festival 2018

Millal: 13.−22.09.2018

Info: visitoslo.com

13.−22. septembrini saab Oslos nautida Norra suurimat kaasaegse muusika festivali, mis sai alguse juba 1991. aastal. Sel sügisel täituvad kõik suuremad ja väiksemad Oslo kontserdisaalid kaasaegse muusikaga, kus nautimise võimalusi on rohkem, kui oskaks ettegi kujutada. Ees on ootamas palju muusikat ja meelelahutust igale maitsele.

 

Webp.net compress image 2

PETERBURI

Sophie Ellis-Bextor

Millal: 11.10.2018

Info: songkick.com

Inglise laulja Sophie Ellis-Bextori nimi ei ole ilmselt kellelegi võõras. Tema edu sai hoo sisse soolokarjäärina 2000. aastate algul, kus peamiselt võis Sophie repertuaarist kuulda disko- ja popmuusikat, mis läks peale inimestele üle terve maailma. Nüüd on Sophie tagasi ja sul on võimalus Peterburis temast see mälestus taaselustada.

 

STOCKHOLM

Stockholm Punk Rock Weekend 2018

Millal: 14.−16.09.2018

Info: songkick.com

Stockholm Punk Rock Weekend on nädalavahetus täis meeletut rock’i ja punki koos parimate staaridega, keda ette oskad kujutada. Esinejate seas astuvad üles Attentat Rootsist, Lion’s Law Prantsusmaalt, U.K. Subs Inglismaalt ja paljud teised. See on kohustuslik üritus kõigile neile, kes soovivad lasta end heal muusikal korraks läbi raputada.

 

Kodaline

Millal: 10.10.2018

Info: songkick.com

Kodaline on Iiri pop-rock bänd, kelle suurimateks hittideks on näiteks imekaunis 'All I Want', mida on Spotifys kuulatud üle 220 miljoni korra, ning 'High Hopes' (üle 94 miljoni kuulamise Spotifys). Bänd on välja andnud kolm stuudioalbumit ning mitmeid EP-sid. Kodaline’i muusikat on kasutatud paljudes hittfilmides ja -seriaalides – näiteks 'The Vampire Diaries', 'The Fault In Our Stars' ja 'Grey’s Anatomy'.

 

George Ezra

Millal: 15.10.2018

Info: songkick.com

George Ezra on inglise laulja, laulukirjutaja ja muusik. Tema debüütalbum "Wanted on Voyage", mis ilmus juunis 2014, jõudis esikohale Suurbritannias, kus see oli läbimüügilt kolmas album 2014. aastal Suurbritannias. Peamiselt mõjutavad Ezra muusikat Bob Dylan ning Woody Guthriet.



Tom Odell

Millal: 10.11.2018

Info: songkick.com

Tom Odell on Briti muusikasensatsioon, superhiti “Another Love” autor, suurte festivalide lemmik ning võitnud mitmeid auhindu. 27-aastane Odell on avaldanud kaks menukat stuudioalbumit, tema suurimateks mõjutajateks muusikuna on teiste hulgas nii Elton John kui David Bowie. 

Webp2.net compress image 3

VILNIUS

Comic Con Baltics

Millal: 15.-16.09.2018

Info: ccbaltics.com

Baltikumi suurim popkultuuri sündmus toob fännideni uusimad ja kuumimad teated telesarjadest ja filmidest, tutvustab uusi tehnoloogiaid ning arvutimänge. Nagu Comic Conil tavaks, on kohal mitmed telestaarid, kellega austajatel on võimalik kohtuda.

 

Son Lux

Millal: 30.09.2018

Info: songkick.com

Ameerika eksperimentaalmuusika bänd Son Lux tuleb esinema Vilniusesse, et anda seal üks peadpööritav kontsert. Bändi muusikas saab nautida ainulaadset elektrooniliste mõ- judega rock’iheli.

 

Unustamatud tulevikud: visioonid Leedu 100. Aastapäevaks

Millal: 15.02-28.02.2018

Info: www.pazinkvalstybe.lt

Ajal, mil Baltikum tähistab 100. aastapäeva, on Leedu avanud keskuse, mis keskendub minevikule ning arutab riigi tulevikuvõimalusi. Keskuses leidub mitmeid näituseid ja toimub üritusi, mis haaravad külalised kaasa, võimaldavad osaleda Leedu riigi loomises ja õppida tundma tänaseid valukohti. Sissepääs on tasuta.

 

Webp4.net compress image 4