Troopiline Nice ei vea kunagi alt

Tekst: Kerli Nõu Pildid: Jonas Weckschmied, Marcus Lofvenberg, Michael Shannon, Nick Karvounis, Oscar Nord/ Unsplash Avaldatud: 3 / juuli / 2018

NICE, Cannes, Antibes, Menton, kiviviske kaugusel Monaco Vürstiriik – need kõik on Prantsuse Riviera kuldmunad. Nice’i iseloomustavad grandioossed villad, helesinise veega basseinid, tüünelt randa loksuv Vahemeri, ohtralt kultuurilisi vaatepilte igal sammul, valgete laudlinadega armsad kohvikud ja maailmaklassi restoranid.

Lendame suvele vastu | Kampaania kestab 1.-8.05.2019 | Vaimustu Nice´st

alates 104.99€ LEIA LEND

Nice-Prantsusmaa-France-Nordica-FlyNordica-Photo-Marcus Lofvenberg

Külalisi kohtab seal igast maailma nurgast – nii hommikusöögiks kalamarjaga kaetud pliine vitsutavaid superrikkaid kui mööda ajaloolisi tänavaid patseerivaid säästurežiimil bussireisituriste, kel hotelli hommikusöögilauast kaasa virutatud valge prantsuse sai ja plastkarpi mahutatud moos igaks juhuks käekotti pakitud. Linnakese õhkkond soosib ühtmoodi kõiki variante.

Lendame suvele vastu | Kampaania kestab 1.-8.05.2019 | Vaimustu Nice´st

alates 104.99€ LEIA LEND

Nice-Prantsusmaa-France-Nordica-FlyNordica-Photo-Jonas-Weckschmied-3456x2304
Nice’i iseloomustavad grandioossed villad, helesinise veega basseinid, tüünelt randa loksuv Vahemeri, ohtralt kultuurilisi vaatepilte igal sammul, valgete laudlinadega armsad kohvikud ja maailmaklassi restoranid.

Nice’i külastamise praktilisematest nippidest rääkides tasuks alustada kõige algusest: nimest. Kuhu me siis õigupoolest lendame? Lähistroopilise vahemerelise kliimaga regiooni ühendav lennuväli asub eestlaste jaoks itaaliapäraselt Nizzas, kuid suur osa maailmast, sh prantslased, kortsutavad selle peale vaid kulmu. Ümberõppe väljakutse on seega Nizzat Niissiks kutsuda. Õigupoolest ongi see kogu reisi suurim väljakutse, sest kõik muu on 18. sajandist peale turismitööstusega sinapeal olevas paikkonnas ammu oma kohale loksunud.

Nii autorendi, hotellide, ühistranspordi, ingliskeelsete menüüde, sularaha automaatide, kaardimaksete kui ka muu olmega seotud küsimused on Lõuna-Prantsusmaal iidamast-aadamast paigas. „You get what you pay for” ehk saad, mille eest maksad, peab Lõuna-Prantsusmaal kenasti paika. 100 eurot öö eest kolmetärnihotellis, 300 ja rohkem eurot öö eest viietärnihotellis. Ole vaid müts ja mine kohale. Suuresti erinevalt ülejäänud Prantsusmaast ei tasu Nice’is keeleprobleemi karta, sest, juhul kui teenindaja roogade kirjeldamisel hätta jääb, leidub alati mõni abivalmis kolleeg, omanik või mööda jalutav suvaline turist, kes tekkinud muredele lahenduse aitab leida. Bussigraafikute ja -liinide kohta leiab infot internetist, mille ühendus on Eesti SIM kaardi omanikele Euroopa piires tasuta. Kõik on imelihtne!

Lendame suvele vastu | Kampaania kestab 1.-8.05.2019 | Vaimustu Nice´st

alates 104.99€ LEIA LEND

Webp.net compress image 6
Elanike arvu poolest Tallinna-suurune Nice on Prantsusmaa suuruselt viies linn. Rue du Pontin, Nice`i vanalinn.

Elanike arvu poolest Tallinna-suurune Nice on Prantsusmaa suuruselt viies linn. Lisaks kuurortidele ja rannapromenaadile leiab linnast veel parfüümi-, elektroonikaja masinatööstuse. Turistid keskenduvad arusaadavalt üldiselt siiski kesklinnale. Naaberriikidest kohale lendavaid nädalaste reisipakettide nautijaid kohtab peatänava Jean Medecini superkaubanduskeskustes. Poodelda saab ka rannaga äärneva Promenade des Anglais’ disainerbutiikides. Üks, mis selge – Nice’i tuntuima vaatamisväärsuse, maailmakuulsa Negresco hotelli eest jalutab läbi iga endast lugupidav linnakülastaja.

Prantsuse Riviera üks kuldmunadest - Hercule sadam Monacos asub Nice´i vanalinnast kõigest 20 km kaugusel.

alates 104€ LEIA LEND

Webp.net compress image 7
Prantsuse Riviera üks kuldmunadest - Hercule sadam Monacos asub Nice´i vanalinnast kõigest 20 km kaugusel.

Negresco hotellis on erakordne kunstikollektsioon ning seal asuvad restoranid kuuluvad maailma esiliigasse. Kahjuks on sama lugu hindadega. Mis siin salata: krapsaka hinnaklassiga menüüd on olnud ja jäävad Lõuna-Prantsusmaa külastamise pahupooleks. Parimaid toidudiile leiab sadamarajoonist. Apartmendis peatudes on taskukohane ja samas väga mugav variant ise toidupoodidest hangitud toorainest head-paremat valmistada. Kohalikke ja värskeid mereande, puuvilju ja muud kraami leidub seal külluses!

Lendame suvele vastu | Kampaania kestab 1.-8.05.2019 | Vaimustu Nice´st

alates 104.99€ LEIA LEND

oscar nord 400671 unsplash
Antibes. Naudi Vahemere sooja tuult ja jaluta imelisel rannapromenaadil. Tänu mägedele ja merele pole Côte d’Azuris talvel liiga külm ega suvel liiga palav.

Kel aega rohkem, neile sobib päevareisiks hästi liivase mererannaga Villefrancesur-Mer, Antibes või Cannes. Lummavate vaadete ning kaktusetaimede imetlejail on soovituslik sõita läbi idüllilisest Eze’i külast. Nice’il on hea ühendus ka Monaco Vürstiriigiga, kuhu kulub autoga mööda rannikut sõites 45 minutit või vähemgi. Paarkümmend minutit rongis ning võite leida end hoopis Itaaliast. Igav ei hakka kellelgi!

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris kevad-suvi 2018