Lenda suusatama!

Tekst: Mariliis Pinn, Mari Roonemaa Pildid: Shutterstock Avaldatud: 11 / okt / 2017

Suuskade või lumelauaga mäest alla tuisates on tunne justkui lendaks. Julgematel on võimalus kogeda vägevamaid õhulende, sest paljudes suusakeskustes on tasemel trikipargid. Nordica lendab Viini, Müncheni, Oslosse ja Trondheimi, mille lähedal on suurepärased võimalused suusatamiseks.

ÅRE I Kaugus Trondheimi lennujaamast: 134 km I Kõrgeim tõstuk: 1270 m I Radu: 109 I Radade kogupikkus: 100 km I Suusatõstukeid: 42 I Murdmaasuusaradu: 300 km I HOOAEG KESTAB NOVEMBRIST MAINI

alates 59.99€ LEIA LEND

Untitled design 15
LENDA TRONDHEIMI! Åre on Põhjamaade suurim suusakuurort. HOOAEG KESTAB NOVEMBRIST MAINI

Oslost on mugav minna põhjamaisesse Sälenisse Rootsis ja Trysili Norras, Trondheimist saab Åresse Rootsis ja Oppdali Norras. Kõigis neljas keskuses on palju algajatele sobivad radasid, neis on ka lastealad, kus kõige pisemadki saavad suusad alla. Keskused sobivad hästi sõpruskonna ja perega aja veetmiseks, sest paljudes majades on köök ja suur söögituba, samuti saun.

TRYSIL I Kaugus Oslo lennujaamast: 172 km I Kõrgeim tõstuk: I 1100 m I Radu: 66 I Radade kogupikkus: 71 km I Suusatõstukeid: 31 I Murdmaasuusaradu: 86 km

alates 59.99€ LEIA LEND

Untitled design 16
LENDA OSLOSSE! Trysil on tuntud pikkade ja hästi hooldatud radade poolest. HOOAEG KESTAB NOVEMBRIST APRILLINI

Mäed on suusatajasõbralikud, mitmekesised ja hästi hooldatud. Valgustatud rajad pakuvad võimaluse ka pimedamal ajal pika päeva õues veeta. Tõstukid alustavad tööd juba hommikul ning varajased ärkajad saavad detsembris ja jaanuaris nautida mäetipul kaunist päikesetõusu. 

SÄLEN I Kaugus Oslo lennujaamast: 236 km I Kõrgeim tõstuk: 860 m I Radu: 117 I Radade kogupikkus: 82 km I Suusatõstukeid: 87 I Murdmaasuusaradu: 200 km I HOOAEG KESTAB NOVEMBRIST APRILLINI

alates 59.99€ LEIA LEND

Untitled design 18
LENDA OSLOSSE! Sälenis on neli suusaküla: Lindvallen, Högfjället, Tandådalen ja Hundfjället. HOOAEG KESTAB NOVEMBRIST APRILLINI

Omaette kogemus on ka öine suustamine. Trysilis saab aeg-ajalt suusarõõme nautida näiteks tõrvikuvalgel. Suurematest suusakeskustest sõidavad lennujaama spetsiaalsed bussid, paljudest majutuskohtadestki on otseühendus lennujaamaga. Samuti võib võtta lennujaamast rendiauto.

 

OPPDAL Norra suurim mäesuusakuurort. Kaugus Trondheimi lennujaamast: 147 km I Kõrgeim tõstuk: 1280 m I Radu: 39 I Radade kogupikkus: 82 km I Suusatõstukeid: 17 I Murdmaasuusaradu: 186 km I HOOEG KESTAB MAINI.

alates 59.99€ LEIA LEND

skiing oppdal norway 2 1 50d63ab1 b5d4 4517 8d5d be2a9813edd2
LENDA TRONDHEIMI! Oppdal on Norra suurim mäesuusakuurort. Foto: visitnorway.com

Pisut pikem lend Münchenisse aga viib otse Alpide jalamile, kus on rohkelt suusakeskusi. Euroopa kõrgeimad mäed meelitavad elamusrohkete laskumiste ja suurimate suusakeskustega, kus on sadu kilomeetreid suusaradu. Münchenile lähimad suusakeskused on Saksamaal, neist kuulsaim Garmisch-Partenkirchen,   vaid pisut kaugemal, Austrias, asuvad Kitzbühel ja Zillertal ning Itaalia Dolomiitides ootab Val Gardena. Münchenist saab lihtsalt ka Šveitsi ja Prantsusmaale.

Kõrgeim tõstuk: 2830 m I Radu: 43 I Radade kogupikkus: 280 km I Suusatõstukeid: 38 I Murdmaasuusaradu: 39 km I HOOAEG KESTAB NOVEMBRIST MAINI

alates 82.99€ LEIA LEND

Untitled design 19
LENDA MÜNCHENISSE! Garmisch-Partenkirchen on Saksamaa parim talispordikuurort, mis kuulub „Best of the Alps" eliitkuurortide hulka. Piirkonnale lisab väärtust gondliühendus Zugspitz Arenaga ja bussiühendus naabruses oleva Seefeldiga.

Alpid on iga suusasõbra unistus: mitmekesised rajad, külluslikud suusapargid, palju tõstukeid. Algajatele on orgudes laiad ja lauged rajad, kogenumaid ootavad järsud nõlvad, tuhklumi ja hingematvad vaated mäeharjadel.

ZILLERTAL I Kaugus Müncheni lennujaamast: 193 km I Kõrgeim tõstuk: 3350 m I Radu: 91 I Radade kogupikkus: 508 km I Suusatõstukeid: 179 I Murdmaasuusaradu: 109 km I HOOAEG KESTAB AASTA LÄBI

alates 82.99€ LEIA LEND

untitled design 31
LENDA MÜNCHENISSE! Zillertalis on neli Austria suusakuurorti: Fügen, Hippach, Mayrhofen ja Tux-Finkenberg. HOOAEG KESTAB AASTA LÄBI.

Münchenist sõidab rong St Anton am Arlbergi, kus tõstukid nõlvale on kohe rongijaama kõrval. Ka Innsbrucki ja Kitzbühelisse saab rongiga. Paljud majutajad ning lennujaamas tegutsevad Four Seasons Travel ja SMS Airport Transfer pakuvad samuti mugavat transfeeri lennujaamast kuurorti. Käivad ka bussid. Väiksematesse suusaküladesse pääseb hõlpsalt rendiautoga. Münchenist kolmetunnise autosõidu raadiuses on 339 suusakeskust.

 

KITZBÜHEL I Kaugus Müncheni lennujaamast: 165 km I Kõrgeim tõstuk: 2000 m I Radu: 70 I Radade kogupikkus: 179 km I Suusatõstukeid: 54 I Murdmaasuusaradu: 500 km I HOOAEG KESTAB DETSEMBRIST APRILLINI.

alates 82.99€ LEIA LEND

Untitled design 20
LENDA MÜNCHENISSE! Kitzbühel kõlab kui suusatamise sünonüüm, mis toob silme ette pildid ajaloolistest Hahnenkammi võistlustest. Streifi rada, millel Hahnemkammil võisteldakse, on 3200 meetrit pikk ja suusatajate kiirus seal võib ulatuda kuni 140 km/h.

Omaette elamus on kohalik külaelu: meeleolukad pubiõhtud, suurepärased söögikohad, sõbralikud inimesed. 

SAALBACH-HINTERGLEMM I Kaugus Müncheni lennujaamast: 214 km I Kõrgeim tõstuk: 2100 m I Radu: 60 I Radade kogupikkus: 270 km I Suusatõstukeid: 70 I HOOAEG KESTAB APRILLINI

alates 82.99€ LEIA LEND

Untitled design 22
LENDA MÜNCHENISSE! Saalbach-Hinterglemm on üks Euroopa paremini integreeritud suusapiirkondi, mille rajad on ühendatud nii, et saab lihtsalt sõita ümber nn suusatsirkuse. HOOAEG KESTAB APRILLINI

Artikkel ilmus Nordica pardaajakirja Time Flies numbris sügis-talv 2016