7,5 põhjust, miks külastada Kopenhaagenit

Tekst: Inga Sermann, Nordica Avaldatud: 27 / märts / 2018

Kopenhaagen lummab külastajaid avatuse, sõbralikkuse ja õnnelikkuse faktoritega. Taani pealinn võlub kõiki disaini ja moe armastajaid oma kuulsate kaubamärkidega, toidugurmaane nii Michelini tärnide kui ka tärnideta restoranidega ning lapsi fantaasia ja muinasjutumaa vääriliste atraktsioonide ja parkidega.

#1 Lossid

Kopenhaagenis asub mitmeid losse ja parke, nende seas ka Amalienborgi loss, kus siiamaani elab kuninglik perekond. Taanlastel on igal aastal tore komme Amalienborgi lossi ees tervitada kuningannat tema sünnipäeva hommikul lauluga. 

Lisaks Amalienborgi lossile ehk kuningliku perekonna talveresidentsile, asuvad Kopenhaagenis ka Frederiksbergi, Rosenbrorgi ja  Christiansborgi lossid.  Just viimast nimetatakse Taani riigi üheks tähtsaimaks hooneks, milles asuvad nii Taani parlament ja peaministri tööruumid. Samuti  on Christiansborgi lossil tihti au võõrustada ka kõige olulisemaid kuninglikke vastuvõtte.

Kopenhaagen Copenhagen Amalienborg Nordica FlyNordica Photo Martin Heiberg Copenhagen Media Center 980x500.jpg
Amalienborgi loss on siiani koduks kuninglikule perekonnale. Foto: Martin Heiberg / Copenhagen Media Center

#2 Pargid

Suuresti tänu kuulsatele lossikompleksidele ja kuniglikule ajaloole on Kopenhaagen rikas ja uhke oma roheliste ning romantiliste parkide ja hoovide poolest. Lisaks parkide olemasolule, on just kohalike seas ülimalt populaarne veeta oma lõunapausid valitud rohelises oaasis ja nautida värsket õhku. 

Kuulsamad ja rahvarohkemad aiad ja pargid on Rosenbrogi lossi aed ehk Taani kuninga aed, Frederiksbergi lossi park, Kuningliku raamatukogu park, botaanikaaed, Amalie aed ja Fælledpark, mis on Kopenhaageni suurim park.

#3 Midagi toidugurmaanidele

Kopenhaageni kesklinnas asub kogunisti 15 restorani, milledele on omistatud 2018 aastal Michelini tärn. Restoran Noma ei vaja vist paljudele tutvustamist, sest tegemist on maailma ühe kõige kuulsama restoraniga. Ja see asub meist ainult pooleteise tunni lennusõidu kaugusel! 

#4 Tivoli ja Legoland

Kopenhaagenis asub kogunisti kaks lõbustusparki - Tivoli täiesti kesklinnas ning Bakken, Taani vanim lõbustuspark. Lõbustuspargid ei ole lihtsalt atraktsioonid lastele vaid siin on kontserdid, etendused, kohvikud ja restoranid ka täiskasvanutele.

Ainulaadne Legoland, kus kõik võimalik ja võimatu on ehitatud just nendest pisikestest plastmassist klotsidest, tähistab sel aastal juba 50 sünnipäeva.

Kopenhaagen Copenhagen Tivoli Nordica FlyNordica Photo Anders Bogild Copenhagen Media Center.jpg
Tivoli Kopenhaageni kesklinnas. Foto: Anders Bøgild / Copenhagen Media Center

#5 Taani kuulus disain

Taani disain on kuulus üle kogu maailma. Põhjamaiselt minimalistliku stiili austajatele on Kopenhaagenis palju väikesid poode ja butiike, mille valikust leiab iga soovija endale sobivaid meeneid, ehteid, aksesuaare, riideid ja kõikvõimalikke sisustuselemente. Kopenhaagenis soovitame külastada nii disainipoode, kunsti galeriisid, kirbuturge kui ka  kuulsaid second hand butiike. 

Kopenhaagen Copenhagen CUBI toolid GUBI chairs Nordica FlyNordica Photo Miklos Szabo Copenhagen Media Center1200px.jpg
Taani ja taanlased on kuulsad oma disaini poolest. CUBI toolid. Foto: Miklos Szabo / Copenhagen Media Center

#6 Kohvikud ja lokaalid

Jazzi klubid, õdusad kohvikud koos väliterasside ja romantiliste hoovidega, hubased vinoteegid ning vabameelsed LGBT klubid on Kopenhaageni üheks visiitkaardiks. Jazzhus Montmarte, Charlie Scott jazzbaar ja kohvik, kanali ääres asuv kuulus kokteilibaar Sofiekælderen ning paljud teised ootavad Teid!

#7 Christiania

Jäta telefon kotti, fotoaparaat hotelli ning naudi üht maailma kuulsaimat hipilinnakut, mis on siiani säilitanud oma autentsuse, kus midagi pole tehtud turistidele ega turistide jaoks. 

Kopenhaagen Copenhagen Christiania Nordica FlyNordica Photo Martin Ty Stange Copenhagen Media Center.jpg
Maja Christiania linnaosas Kopenhaagenis. Foto: Ty Stange / Copenhagen Media Center

#7,5 Sest

See imeline sihtkoht asub nüüdsest ainult 1h ja 35min lennusõidu kaugusel!

alates 69.90€ LEIA LEND

Kopenhaagen Copenhagen Rosenborg Nordica FlyNordica Photo Martin Heiberg Copenhagen Media Center.jpg
Rosenborgi loss ja lossi park. Foto: Martin Heiberg / Copenhagen Media Center