7,5 põhjust, miks külastada Berliini

Text: Inga Sermann, Nordica Photos: Pixabay Published: 30 / Aprill / 2018

Berlliin on võlunud enda lummusesse juba viimased paarkümmend aastat külastajaid üle kogu maailma. Mitmekesisus ja kergus on see, mis kutsub nii uusi kui ka vanu turiste uuesti ja uuesti end avastama. Mis on need põhjused, mis teevad Berliinist ühe enim külastatava reisisihtkoha peagi algaval puhkuse hooajal.

Hau1 Berliin Berlin Nordica FlyNordica Photo Juergen Fehrmann

#1 Kultuurikalender

Ei ole vahet, kas külastada Berliini nädala sees või nädalavahetusel, alati toimub lugematul hulgal kontserte, teatrietendusi, festivale ja maailma esietendusi ning avatud on hulganisti näitusi. Soovitame vaadata programmi, mida pakub legendaarne kolmest majast koosnev HAU Hebbel am Ufer, kaasaegse teatri üks oluliseimaid keskusi. 

#2 Külalislahked berliinlased

Berliini külastades jääb koheselt meelde kohalike avatus, sõbralikkus ja lahkus. Berliinis ei vaata keegi kedagi riiete, kaubamärkide, soengu või muu iseloomuliku tunnuse järgi. Kunagi ei pea ennast keegi tundma halvasti oma välimuse pärast ja rahulikult saab kõigiga suhelda ja sisse astuda igasse poodi. Berliinis ja NYCs kohtab võrdselt lahket keep smiling'ut, ainult et esimese tunnuseks on ka reaalne lahkus ja soov aidata.

snack bar 413742 640

#3 Toidukultuur

Kui külastada Berliini esmakordselt, soovitame kindlasti proovida kasvõi kord oma elus tõeliselt maitsvat kebabi. Valikus on kõik tuttavad ja traditsioonilised road ning esimese ostu võib teha just esimesest ettejuhtuvast müügikohast. Nimelt just kebabi müügikohti on Berliinis pea sama palju kui aastas päevi. 

Kuid kebab ei ole kindlasti ainus, mis sellel linnal pakkuda on. Teie ees on kogu maailma rahvusköök, sh ka Saksamaa ning endale sobiva restorani leidimisega ei teki selles linnas kellegil raskusi.

#4 Suurim kirbuturg

Igal pühapäeval kell 10 avatakse uksed ja väravad Mauerpagi kirbuturule. Euroopa üks suurim kirbuturg üllatab kõiki esmakülastajaid oma laia tootevalikuga ja kireva programmiga. Siin leidub riideid, aksessuaare, mööblit, raamatuid ja kõike, mida hing ihkab. Müüjaid on tõeliselt palju ja hinnad on Berliinile kohaselt soodsad.

#5 Peod ja klubid

Kel vähegi soov nautida ööelu mõnusid, siis kuulsamad klubid, peod ja kontserdid on just Berliinis. Peod toimuvad olenemata nädalapäevast ning klubide uksed on avatud varajaste hommikutundideni, mil juba metrooliinid on alustanud oma päeva esimeste sõitudega.  

Park-Berliin-Saksamaa-Nordica-FlyNordica

#6 Pargid

Berliinlastele ning neid külastavatele sõpradele meeldib palju aega veeta parkides ja neid on Berliinis palju. Kuna suveõhtud on soojad, siis õhtusöök ja piknik jõeääres või ühes paljudest parkidest on tavaline igal õhtul. Kindlasti soovitame sõita metrooga lõpppeatusesse ja veeta mõnus pärastlõuna või kogu päev vana Tempelhofi lennujaama rajal, mis nüüdseks on kujunenud üheks suurimaks rohealaks Berliinis.

#7 Ostlemine

Kui on soov leida kuulsaid kaubamärke, kohalike disainerite loomingut või teise ringi poodidest huvitavaid leide, siis Berliin pakub seda kõike. Astuge sisse suurtesse kaubamajadesse või väikestesse poodidesse - kõik leiavad endale sobivad tooted. Jalutage Kastanienalleel Mittes, nautige kuulsate kaubmärkide valikut Unter den Lindenil või avastage poekesed Kreuzbergis.

#7,5 Sest

See on linn, mida armastavad kõik

Nordica otselennud toimuvad 23. juuni - 1. september 2018Leia lend!